Background

Зварювальні роботи

Зварювання – процес отримання нероз’ємних з’єднань за допомогою встановлення міжатомних зв’язків між зварюються частинами при їх місцевому або загальному нагріванні, пластичній деформації або спільній дії того й іншого [1].

Нероз’ємне з’єднання, виконане за допомогою зварювання, називають зварним з’єднанням [1]. Найчастіше за допомогою зварювання з’єднують деталі з металів. Однак зварювання застосовують і для неметалів – пластмас, кераміки або їх поєднання.

При зварюванні використовуються різні джерела енергії: електрична дуга, електричний струм, газове полум’я, лазерне випромінювання, електронний промінь, тертя, ультразвук. Розвиток технологій дозволяє в даний час проводити зварювання не тільки в умовах промислових підприємств, але в польових і монтажних умовах (в степу, в поле, у відкритому морі і т. П.), Під водою і навіть в космосі. Процес зварювання пов’язаний з небезпекою загорянь; уражень електричним струмом; отруєнь шкідливими газами; поразок очей і інших частин тіла тепловим, ультрафіолетовим, інфрачервоним випромінюванням і бризками розплавленого металу.

Сварка здійсненна при наступних умовах:

застосуванні дуже великих питомих тисків стиснення деталей, без нагрівання;
нагріванні і одночасному стисканні деталей помірним тиском;
нагріванні металу в місці з’єднання до розплавлення, без застосування тиску для стиснення.