Background

Теплоакумулююча ємність

   Пропонуємо теплоакумулятори власного виробництва.При обладнанні системи опалення варто звернути увагу на збереження теплової енергії. Це значно зекономить кошти. Велике значення матимуть енергозберігаючі вікна і склопакети, утеплені стіни, підлога, дах. В системі опалення зменшити використання енергії допоможуть акумулюючі ємності. Теплоакумулятор (може також мати назву буферна ємкість, буферний бак, акумулюючий бак, тепловий акумулятор) – один із важливих елементів системи опалення, теплоізольований резервуар для накопичення надлишкового тепла, яке виробляється твердопаливним котлом (це може бути газовий, рідкопаливний або електричний котел) та подальшу теплопередачу в систему опалення та підігріву води. У системах з твердопаливними котлами застосування акумулюючих ємкостей найефективніше – забезпечується оптимальний режим роботи всієї системи: коли твердопаливний котел працює на максимальну потужність, він дає можливість отримати максимальне тепло з палива і зберегти його, викиди в атмосферу мінімальні, димохід мало забруднюється. Котел працює на тепловий акумулятор в оптимальному режимі з максимальним ККД, при цьому система і сам котел захищені від перегріву, їх термін експлуатації збільшується. А котел набагато менше забруднюється продуктами горіння. Збільшення коефіцієнту корисної дії всієї системи опалення дозволяє суттєво знизити витрати на опалення та водопостачання.

Без теплового акумулятора котел працює в різних режимах, що призводить до не ефективних витрат енергоресурсів, тому що через димар виходять гази, які могли б ще горіти. Крім того, під час спалювання твердого палива при низьких температурах на внутрішніх стінках котла виникає конденсат, на стінках димових каналів осідає корозійна сажа та летючий попіл. А це спричиняє зменшення потужності котла до 30%, а відтак збільшення витрат палива, швидкого зношування котла. Твердопаливний котел, працюючи без теплового акумулятора в низькотемпературному режимі, має низьку температуру пічних газів, що сприяє утворенню кислотного конденсату в димоході, який швидко руйнує стінки димоходу, а також сприяє накопиченню на стінках сажі і зменшенню просвіту димаря. Заряджений котлом тепловий акумулятор передає тепло в систему незалежно від стану твердопаливного котла – температурний режим в приміщенні більш рівномірний. Таким чином, вирішується проблема збереження надлишку тепла при меншому його відборі системою опалення. Повністю «заряджені» теплові акумулятори здатні віддавати тепло в систему до 2 діб при непрацюючому котлі – теплова енергія використовується максимально ефективно, незалежно від того в який періоди доби вона виробляється і якими джерелами тепла. Завантаження палива, а також обслуговування котла можуть проводитись в зручний для користувача час, збільшуються інтервали між чистками котла. З’являється можливість повністю автоматизувати систему опалення після теплового акумулятора. Більшість виробників твердопаливних котлів саме тому рекомендують встановлювати тепловий акумулятор в опалювальну систему. Під’єднати тепловий акумулятор в існуючу опалювальну систему просто. Теплоакумулятор дає можливість об’єднати в єдину систему різні джерела утворення тепла і його споживачів.

Джерела з непостійним виробництвом тепла (твердопаливні котли, сонячні системи), нагріваючи теплоносій у баку теплоакумулятора, можуть покривати основну частку потреби в тепловій енергії об’єкта, тому інші джерела тепла з більш високими експлуатаційними витратами, наприклад, газові та електричні котли, займатимуть меншу частку в загальному балансі. Для підігріву води баки акумулятори комплектуються внутрішнім резервуаром, розмір якого залежить від вимог споживача. У літній період правильно підібраний теплоакумулюючий бак з контуром гарячого водопостачання забезпечить гарячою водою до 5-ти днів від однієї «зарядки» його котлом. Термін служби баків, якщо не спускати теплоносій (воду) і не допускати повітря в систему, суттєво збільшується, оскільки не буде корозії. Їх доцільно використовувати в системах тепло- і водопостачання заміських будинків, офісних будівель, готелів, котеджів, торгових центрів, промислових і інших об’єктах. Опалювальне обладнання нашої компанії дає можливість ефективно вирішити завдання теплопостачання будь-яких об’єктів, мінімізує втрати теплової енергії і ефективне споживання енергоресурсів, при умові установки буферної ємкості в системі опалення.

Наша компанія виготовляє теплові акумулятори різних типів ємністю від 500 до 2500 літрів. Можливі різні варіанти розміщення патрубків. Вони можуть комплектуватися термоізоляцією, або ні, можуть мати змійовик (верхній, нижній) зі сталі або виготовлятися без нього. Залежно від модифікації теплові акумулятори можна використовувати спільно з твердопаливними і газовими котлами, сонячними колекторами, тепловими насосами, електричними нагрівачами та іншими джерелами енергії.