Background

Фрезерні роботи

Обробка металевих заготовок, деталей і виробів механічним способом включає в себе фрезерні роботи, які виконуються на спеціалізованому обладнанні за допомогою ріжучого інструменту – фрези, жорстко закріпленої на валу верстата. Такий процес металообробки дуже важливий, а іноді просто незамінний, при виготовленні деталей, так як присутня велика точність розмірів в порівнянні з литтям.

Металообробка на фрезерних верстатах виконується при подачі заготовки (деталі) під певним кутом, з потрібною швидкістю і напрямком. Оброблювану заготовку нерухомо закріплюють на столі обладнання за допомогою верстатного оснащення. Надлишки металу знімаються з поверхні досить легко за рахунок високих обертів різального інструменту, що обертається навколо своєї осі.

Існує кілька основних операцій, які забезпечують обробку деталей. Фрезерна різання буває:

  • Торцевий – призначена для обробки плоских і східчастих великих поверхонь. Ріжучий інструмент, в залежності від області застосування (чорнова або напівчистова обробка, розкрій, вибірка), має різну кількість зубів від одного до трьох і більше. Для деталей складної форми використовується фреза зі сферичним торцем.
  • Кінцевий – призначена для обробки уступів, площин і пазів. Існують різні форми інструменту: звичайні і шпонкові фрези з конічним і циліндричним хвостиком, обдирні з потиличною і острозаточеннимі зубами, з пластинами з твердого сплаву, а також для сегментних шпонок і Т-образних пазів.
  • Фасон – призначена для формування складних геометричних форм, профілів. За допомогою таких фрез виготовляються черв’яки, шестерні.
  • Периферійних – призначена для силового фрезерування і нарізування складних пазів.